4 sposoby na swędzącą brodę

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, gdy:
a) chce wyjechać w Bieszczady,
b) kupić motocykl, najlepiej Harleya lub sportowe auto,
c) zapuścić brodę.

O dwóch pierwszych pomysłach może innym razem. Tutaj skupimy się na punkcie c (c nie g). Jeśli postanowiłeś zmienić swój wygląd i z grzecznego chłopca, chcesz przeobrazić się w prawdziwego mężczyznę, który nosi koszule niekoniecznie w kratę, to na pewno słyszałeś wiele przestróg i zniechęcających opinii, które miałyby niejako odsunąć cię od samego pomysłu zapuszczania brody. Bo przecież to swędzenie! Dla wielu broda to tylko siedlisko zarazków, brudu i wielkie swędzenie. Powiedzmy sobie wprost: pewnie i tak jest, jeśli twoja broda to wynik niechlujstwa, a nie zadbana i pielęgnowana broda współczesnego mężczyzny. Także dwie sprawy albo dbasz i swędzi tylko przez chwilę, albo nie dbasz i to, że swędzi cię nie interesuje.

Oczywiście, z czasem u większości mężczyzn pojawia się problem swędzenia.

  1. Czy nie można jednak temu zapobiec? – można, ale trzeba wiedzieć jak.
  2. Czy owe swędzenie to nieodłączny element męskiego zarostu? – tak, ale tymczasowy i zależny od Twojej wiedzy i postępowania.
  3. Jak poradzić sobie z bezkresnym uporczywym swędzeniem? – przeciwdziałaj, szukaj wiedzy i rozwiąż problem.

Otóż, można temu zaradzić. Tak jak wszystkiemu. Dlatego jesteś mężczyzną, że jeśli pojawia się problem to znajdujesz rozwiązanie. Np. wystarczy, że będziesz przestrzegał tych 4 sposobów na pozbycie się swędzenia i dyskomfortu posiadania szorstkich i niemiłych w dotyku włosów. O brodę trzeba dbać tak jak o samochód, narzędzia, czy dom. Tak jak rzeźba nie zrobi się sama, tak broda sama nie przestanie swędzić.

1. Podstawowa higiena!

Broda jest miejscem, gdzie zbierają się resztki jedzenia, kurz i inne zanieczyszczenie z dnia codziennego. Ich odkładanie często powoduje swędzenie i dyskomfort. Ponadto posiadanie nieczystości we włosach brody może zapchać kanaliki łojowe i doprowadzić do rozwoju najróżniejszych chorób skóry, w tym do łupieżu.

Brzmi to chyba wystarczająco poważnie by wziąć dobie do serca konieczność regularnego mycia brody. Nie wystarczy jednak ochlapać ją wodą podczas mycia twarzy, trzeba bowiem użyć do tego odpowiedniego specyfiku, który pomoże całkowicie pozbyć się zabrudzeń z brody, taki jak specjalistyczny szampon.

2. Regularne szczotkowanie!

Choć wiadomo, że najskuteczniejszym czyszczeniem brody, jest jej mycie, to w trakcie dnia, trudno w biegu jest umyć brodą i doprowadzić ja do porządku. Dlatego najlepiej jest mieć przy sobie odpowiednią szczotkę (sprawdź), dzięki której nie tylko wyczeszesz z włosów większość zabrudzeń, ale i ulżysz chwilowemu swędzeniu. Regularnie czesane włosy mają mniej zabrudzeń i grudek jakichkolwiek zanieczyszczeń w trakcie dnia, niż te tylko myte. Poza tym ma to również i dobre strony w tym, że dzięki szczotce, zawsze możesz zapanować nad wyglądem włosów na brodzie, nie licząc na to, że ślepy los pomoże, ci je w jakiś cudowny sposób samemu ułożyć.

3. Nawilżanie!

Swędzenie brody, często powiązane jest z suchością skóry na brodzie. Jak wiadomo, te rejony ciała należą do dość delikatnych i wrażliwych, i łatwo jest je przesuszyć. Kończy się to suchą skórą, szorstkimi włosami i okropnym swędzeniem. Choć twarz najlepiej jest smarować kremem nawilżającym, to trudno jest to sobie wyobrazić w przypadku brody, gdzie wklepanie kremu na włosy skończyłoby się tłustą brodą i pewnie nie wpłynęłyby na włosy dobrze.

Jak więc nawilżać brodę? Otóż służą do tego specjalistyczne balsamy do brody lub olejki. To dzięki nim skóra twarzy nawilża się, a co więcej zapobiega utracie wody, dzięki czemu jest nawilżona i nie swędzi. W tym celu można skorzystać albo z olejków albo z balsamów. Jeśli jednak twoja twarz potrzebuje natychmiastowej pomocy, bo strasznie swędzi i nie prezentuje się najlepiej, sięgnij po olejek (sprawdź), który nawilży twoją twarz i sprawi, że będzie jak nowa.

4.Odpowiedni styl życia!

Niestety, tak jak prawie we wszystkim, i tu ogromną rolę przywiązuje się do stylu życia jaki prowadzi posiadacz swędzącej brody. Używki, zła dieta czy nie wysypianie się, może doprowadzić do utraty wody z organizmu, wysuszenia skóry i złego jej wyglądu. Nie tylko jest to niewygodne i źle się prezentuje, ale i skutkuje swędzeniem. Dlatego, jeśli nie chcesz by twoja broda zmarniała i źle wyglądała, to koniecznie zmieć styl życia, wzbogać dietę o jakieś witaminy i zanim się obejrzysz swędzenie może ustąpić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *