Braun – Beard Trimmer BT 5070. Trymer do każdej brody.

Brodacz do ujarzmienia swoje brody używa (a przynajmniej powinien używać) trymera lub maszynki do włosów. Osobiście zawsze polecam trymery, ponieważ maszynki są zazwyczaj ciężkie, na smyczy (kablu) i szybko męczą rękę podczas golenia. Jednak zanim kupi się jakiś sprzęt do brody, warto zawsze coś o nim poczytać (przynajmniej ja tak robię), bo trymer trymerowi nie równy i od razu po zakupie może okazać się, że twój nowy gadżet nie jest taki, jaki sobie wymarzyłeś.

[distance1]

czarnobrody_test_bw_4

[distance1]

Miesiąc temu Braun przysłał mi do testów trymera BT 5070. Markę znam dobrze – po pierwsze – za sprawą projektanta Dietera Ramsa, po drugie – od małego zakochany byłem w golarce mojego ojca – Braun Sintant, a po trzecie – moja pierwsza golarką był Braun Serii 1. Dlatego od zawsze uważałem ich produkty za te z wyższej półki, a czy w tym przypadku jest tak samo? Aby się tego dowiedzieć, zapraszam do mojej recenzji.

czarnobrody_test_16

[distance1]

W solidnym i ładnie zaprojektowanym opakowaniu znajdziesz:

  • trymer
  • nasadkę do przycinania zarostu 1-10 mm
  • grzebień do strzyżenia włosów 10-20 mm
  • ładowarkę
  • olej do urządzania
  • szczoteczkę do czyszczenia
  • miękką kosmetyczkę

Cena: 230-299zł

[distance1]

czarnobrody_test_19

[distance1]

Najbardziej przyciągającym wzrok elementem jest pokrętło do regulacji cięcia zarostu w sakli od 1 do 10 mm z przeskokiem o 0,5 mm, a dodatkowo możesz zablokować wybraną długość za pomocą małego guzika znajdującego się powyżej pokrętła. Moim zdaniem jest to bardzo dobry mechanizm, albowiem nie raz w swoim życiu zdarzyło mi się zbyt mocno przycisnąć maszynkę do skóry i zmienić długość golenia — każdy wie, jakimi słowami to się kończy. U Brauna takiego problemu na pewno nie będzie.

[distance1]

czarnobrody_test_bw_1

[distance1]

Drugi grzebień z regulacją od 10 do 20 mm z przeskokiem o 2 mm przeznaczony jest do strzyżenia włosów, jednak jeśli masz długą brodę, to będziesz z niego naprawdę zadowolony. Niestety druga nakładka regulowana jest jak standardowe trymery, czyli przez przesuw, a szkoda, bo tu też przydałoby się pokrętło. Co do samej obudowy urządzenia, to dużym plusem bez wątpienia jest gumowy uchwyt, który zapobiega wypadnięciu maszynki nawet z mokrej dłoni.

[distance1]

czarnobrody_test_bw_2

[distance1]

Warto zwrócić uwagę na szybkość ładowania oraz automatyczne dostosowanie się do napięcia w zakresie od 100 do 240 V.
Szybkie ładowanie – czyli w 5 minut naładujesz trymer do tego stopnia, aby móc się ogolić – jeśli zdążysz ogolić się w 4 minuty. Aby całkowicie naładować trymer, wystarczy tylko 1 godzina.
Jeśli chodzi o automatyczne dostosowanie się do napięcia, to jest to fajna opcja dla osób podróżujących, dokładnie chodzi o to, że będziesz mógł ładować trymer w każdym miejscu na świecie – oczywiście, jeśli będziesz miał odpowiednie przejściówki.

[distance1]

czarnobrody_test_bw_7

[distance1]

Model BT5070 możesz myć pod bieżącą wodą, jest to dla mnie super ważna funkcja. To naprawdę ułatwia utrzymanie golarki w ładzie, porządku i bez włosków ukrywających się pod głowicą tnącą.

[distance1]

czarnobrody_test_bw_3

[distance1]

Warto zwrócić również uwagę na wysuwaną małą przycinarkę, jest jeszcze bardziej precyzyjna od większego ostrza – ja używam jej do przycinania wystających włosów z nosa :] oraz regulacji zarostu na policzkach – do tego naprawdę potrzebna jest precyzja cięcia!

[distance1]

czarnobrody_test_22

[distance1]

Oceny:
wygląd: 5/5
dokładność golenia: 4,5/5
cena: 4,5/5
dodatki: 3/5

Średnia: 4,25/5

[distance1]

czarnobrody_test_18

[distance1]

Jest to bardzo wysoka średnia jak na trymer. Jedynym zastrzeżeniem, jakie mam to ograniczone dodatki. Dokładnie brakuje mi grzebyka i nożyczek do zarostu oraz podstawki do ładowania. Jakoś tak zostałem do tych produktów przyzwyczajony przez innych producentów, że dla mnie powinny być już w standardzie. To nie zmienia faktu, że po raz kolejny nie zawiodłem się na produkcie od marki Braun i naprawdę polecam model BT 5070 ze względu na stosunek ceny do jakości, arrr!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *