Jak zadbać o męską twarz? Mikro poradnik

Jako dumny posiadacz brody, mogę zapewnić, że żeby osiągnąć najlepsze efekty, trzeba nieźle się postarać. Nie wystarczy przestać się golić, by już po jakimś czasie wyglądać jak zimnokrwisty drwal z okładek magazynów, arrr!

Przede wszystkim bardzo ważne jest by broda była odpowiednio przystrzyżona. Do niewielkiej wielkości, czyli kilka dni bez golenia, wystarczy maszynka z odpowiednio ustawionym trymerem. Jeśli jednak chcesz mieć długą brodę, będziesz musiał się bardziej wysilić. Długa broda jest tylko dla
prawdziwych mężczyzn, jednak nie bój się nie jest to nic, czego byś nie ogarnął.

Do czesania długiej brody użyj grzebienia i nożyczki do podcinania. Jeśli wąsy wchodzą ci do ust podczas jedzenia, to najwyższy czas je przyciąć. To ważne gdyż z wizerunku pożądanego brodacza, do niewyczesanego kloszarda, naprawdę niewiele brakuje.

<świetny grzebień do ogarnięcia włosów na twarzy,arrr!>

Kolejnym bardzo ważnym krokiem , który musisz zrobić, żeby twoja długa broda nie plątała się, nie puszyła i zwyczajnie by nie wyglądała źle, jest dbanie o dobrą kondycję i wygląd włosów. Najlepiej stosować olejki, które nie tylko poprawiają wygląd ale również kondycje włosa. Ja ostatnio zacząłem używać Oil Can Grooming Angels Share – świetny i zwala z nóg.

Olejek naprawdę działa, jest prosty w użyciu i jest produktem z wyższej półki. Dodatkowo praktyczne opakowanie imitujące kanister zmieści się do kieszeni i możesz zabrać je ze sobą za każdym razem gdy wychodzisz na miasto. Otóż jak sama etykietka głosi jest to połączenie Whisky i Burbona zamknięte w małym kanistrze. Chyba trudno o coś bardziej męskiego prawda?

Efekt jaki chcesz osiągnąć długa brodą, łatwo zepsują ci pryszcze i tłusta twarz. Dlatego pamiętaj, żeby regularnie myć twarz, a od czasu do czasu zrób sobie gruboziarnisty peeling złuszczający i będziesz miał pryszcze z głowy.

Co do peelingu, to osobiście podkradam taki specyfik mojej żonie (potem się dziwi, że szybko się kończy) i jest to Lirene Algae Pure peeling głęboko oczyszczający,  muszę przyznać, że daje radę i twarz jakby gładsza się robi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *