Kartacze, szczoty i szczoteczki. Czym okiełznać brodę?

Wiadomo, że brodzie nie wystarczą tylko olejki i balsamy, trzeba czasami ją podrażnić, poczesać i pogłaskać, arrr! Do podrażnienia i pogłaskania możesz zatrudnić swoją kobietę, wiem, bo sam do tego mam moją małżonkę. Jeśli chodzi o czesanie brody, to pomocną szczotkę (a nawet trzy) w moim kierunku wyciągnął StylowyBrodacz.pl.

stylowy_brodacz_szczotki_czarnobrody_kartacz_broda
Zdjęcie: stylowybrodacz.pl

Stylowy Brodacz to nie tylko sklep z kosmetykami do brody, ale również produkują świetne szczotki i kartacze. W ich asortymencie znajdziesz szczotki z drzewa bukowego i oliwkowego, a we wszystkich jest włosie ze szczeciny dzika.

Szczotka z włosia dzika?

Zdjęcie: wikipedia.org

Szczecina (włosie) dzika podobnie jak ludzkie włosy zbudowane są z kreatyny, dzięki temu jest elastyczniejsza i delikatniejsza od plastikowych „szczotek”. Dodatkowo broda rozczesywana szczotką z dzika usuwa zanieczyszczenia, kurz czy martwy naskórek oraz nabłyszcza włosy.

Szczecinę pobiera się od martwych zwierząt z wyczesania lub z miejscowego ogolenia żywych osobników.

Stylowe Szczotki

Wracając do szczotek, jest to taki gadżet, który musi posiadać każdy szanujący się brodacz w swojej kosmetyczce lub innym miejscu do przechowywania męskich kosmetyków.

szczotki_czarnobrody3

Szczotki od Stylowego Brodacza cechuje doskonałe wykonanie trzonków z bukowego drewna, a sam kartacz dzięki zastosowaniu lakieru gumowego soft-feel, zyskuje niepowtarzalny wygląd, wybijający się na tle kartaczy innych marek, a także mocny chwyt. Wielki plus za to.

szczotki_czarnobrody2

Głównym celem testu było sprawdzenie, którą szczotką najlepiej wyczesać brodę. Czy będzie to kartacz, szczotka szeroka, a może szczotka wąska?

Dla mnie najważniejsze okazało się gęstsze rozłożenie włosia, dlatego wybrałem kartacz. Jednak szczotki z rękojeścią są poręczniejsze. Proponowałbym do kartacza dołączyć jeszcze rękojeść, co zmieniłoby jego nazwę na szczotkę, ale uzyskamy produkt w 100% odpowiadający na zapotrzebowanie brodaczy, arrr!

szczotki_czarnobrody1

Szczerzę mogę polecić szczoty od Stylowego Brodacza — na tę porę najlepsze szczoty na rynku. Szczoty dostępne tutaj: www.stylowybrodacz.pl/kategoria/szczotki-do-brody-i-w-os-w/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *