Mondial 1908 Antica Barberia — produkty mistrzów z Florencji włos… po włosku.

Kilka ostatnich dni wypełniły mi testy produktów włoskiej marki Mondial 1908. Zestaw zawierający mydło oraz tonik do brody, a także wosk do wąsów, szczotkę i grzebień mogłem wypróbować dzięki uprzejmości sklepu The Gent.

Mondial 1908 – jak sama nazwa wskazuje — działa już od ponad 100 lat. Od początku istnienia siedzibą firmy jest niezmiennie tętniące serce włoskiej Toskanii — Florencja. Marka zbudowała swoją reputację na precyzyjnie i pieczołowicie wykonanych pędzlach do golenia, jednak z czasem w jej ofercie znalazły się również inne akcesoria oraz środki do pielęgnacji zarostu.

Czas, gdy dotarły do mnie kosmetyki, nie mógł być lepszy. Linię Antica Barberia, której reprezentatywne produkty weszły w skład kompletu, charakteryzuje nieinwazyjny, przyjemny zapach cytrusów, który znacznie potęguje wrażenie świeżości po zastosowaniu. Mówiąc krótko — to idealny zestaw dla brodaczy, którzy lubią czuć się rześko; przydatny zwłaszcza podczas upalnych, letnich dni.

Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy po otwarciu pudełka, były aluminiowe buteleczki, w których znajdują się mydło oraz tonik. Każda z nich posiada ładną, oszczędną etykietę i zabezpieczona jest wystylizowaną, ozdobną tekturową „koszulką”. Przed przypadkowym rozlaniem chronią z kolei dozowniki w formie pompki, dodatkowo zabezpieczone plastikową nakładką. Opakowanie wosku do wąsów zostało zaprojektowane w identyczny sposób. Preparat ze względu na swoją konsystencję znajduje się wprawdzie w aluminiowej puszce, ale na tym różnice się kończą. Wieko zdobi bowiem identyczna etykieta, a pojemnik otula ta sama ciemna tekturka z ozdobnymi rowkami.

Mydło do brody Antica Barberia

czarnobrody_test_bw_8

czarnobrody_test_bw_9

Znakiem rozpoznawczym serii Antica Barberia jest jej zapach – Original Citrus. Wykorzystywany jest w każdym produkcie należącym do tej kolekcji. Również w mydle do brody. Jak łatwo się domyślić w bukiecie najlepiej wyczuwalna jest woń cytrusów. Jak podaje producent — wśród woni wykorzystanych przy tworzeniu zapachu powinniśmy doszukać się także innych nut, w tym np. drzewa sandałowego, jednak zarówno podczas mycia brody, jak i potem nie wychwyciłem żadnej z nich. Mimo tego moje wrażenie było pozytywne. Original Citrus jest orzeźwiający, przyjemny, ułatwia wyrwanie się ze stanu porannego zaspania i doskonale nastraja przed zbliżającym się dniem. Jedynym minusem była ilość kosmetyku, jaką musiałem zastosować, by uzyskać zadowalającą ilość piany — pompkę wciskałem co najmniej pięć razy. Niemniej efekt był bardzo zadowalający. Po zastosowaniu mydła broda była pachnąca i przyjemna w dotyku.

Mydło do brody – bezpośredni link do mydła TUTAJ.

Tonik do brody Antica Barberia (Mondial 1908)

czarnobrody_test_bw_10

czarnobrody_test_bw_12

Mondial rekomenduje stosowanie toniku razem z mydłem z serii Antica Barberia. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę wyrazisty Original Citrus — zapachową dominantą całej kolekcji. Kosmetyki rzeczywiście dobrze z sobą współgrają. Po przetestowaniu toniku okazuje się jednak, że kompatybilność zapachowa to nie jedyna zaleta tego produktu. Po zastosowaniu kosmetyku broda stała się bardzo miękka, jednak co przede wszystkim zwróciło moją uwagę to imponujący połysk, jaki zyskała. Być może dlatego, że konsystencji substancji bliżej jest do oliwki niż do tradycyjnych toników. To gęsta, przezroczysta ciecz. Sam producent twierdzi, że produkt posiada m.in. cechy serum oraz olejku do brody. W efekcie miałem wrażenie nie tylko zmiękczenia zarostu, ale również złagodzenia i nawilżenia podrażnionej skóry.

Tonik do brody – bezpośredni link do toniku TUTAJ.

Wosk do wąsów Antica Barberia (Mondial 1908)

czarnobrody_test_bw_15

czarnobrody_test_bw_17
Wosk do wąsów Antica Barberia to produkt dość nietypowy. Swoją konsystencją przypomina wazelinę. Trudno się dziwić, gdyż jest ona jednym z podstawowych składników kosmetyku. W efekcie jest bardzo łatwy w użyciu. Miękką, gęstą, tłustą, przezroczystą maź łatwo nałożyć na palce; nie ma potrzeby rozgrzewania jej w dłoniach jak w przypadku tradycyjnych wosków. Ceną, jaką płacimy za wygodę, jest słaby „chwyt” wosku oraz fakt, że nie skleja on zarostu. Będzie on idealny dla osób, które chcą nadać wąsom ogólny kierunek, narzucić im lekki rygor, nieco uporządkować. Radykalni wąsacze, gustujący w awangardowym zaroście w duchu stylizacji Salvadora Dali nie mają tu czego szukać. Należy też wspomnieć, że poza specyficznymi walorami modelującymi wosk Mondialu robi to, co wosk robić powinien: łagodzi skórę i nadaje wąsom połysk. Jak każdy produkt z serii Antica Barberia wosk posiada także orzeźwiający, cytrusowy aromat. Choć odniosłem wrażenie, że utrzymywał się on znacznie krócej niż w przypadku mydła czy toniku.

Wosk do wąsów Antica Barberia – bezpośredni link do wosku TUTAJ.

Szczotka i grzebień do brody Antica Barberia (Mondial 1908)

czarnobrody_test_bw_13

czarnobrody_test_bw_14

Ostatnim elementem testowanych przeze mnie produktów był mini zestaw akcesoriów do pielęgnacji zarostu — szczotka oraz grzebień. Oba przyrządy są niewielkie (dł. ok. 10 cm). Stworzone są z tworzywa sztucznego o brązowo-bursztynowym zabarwieniu. Włosie szczotki jest szorstkie i twarde, a podczas czesania mocno drażniło skórę. Być może to kwestia indywidualnych preferencji i właściciele bujniejszych, gęstszych bród będą mieć odmienne wrażenia. Z kolei grzebień rozczesywał brodę bardzo dokładnie, głównie za sprawą gęsto ułożonych ząbków. Niestety ze względu na swój rozmiar korzystanie z niego może być mało wydajne i niewygodne podczas codziennej pielęgnacji. Uważam, że znacznie lepiej sprawdzi się on w podróży lub gdy będziemy go stosować wyłącznie do czesania wąsów.

Szczotka i grzebień – bezpośredni link do akcesoriów TUTAJ.

Po bliższym zapoznaniu się z serią Antica Barberia moje wrażenia są pozytywne. Produkty są dobrej jakości, a ich producenci ewidentnie wiedzą, co robią. Czynnikiem decydującym dla kupujących będzie najpewniej spajający całą kolekcję aromat Original Citrus. Brodacze, którym zależy na poczuciu świeżości i dość trwałym, lecz nieinwazyjnym zapachu powinni znaleźć w kosmetykach z tej serii coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *