Wahl Haircut & Beard – funkcjonalna maszynka.

Na dzień faceta dotarło do mnie kilka paczek. W pierwszej były dwie maszynki do strzyżenia włosów i brody od firmy WAHL – dlaczego akurat dwie? O tym niebawem na facebooku. W kolejnych znajdowały się przybory do golenia brzytwą, ale o brzytwie to w następnym artykule.

wahl_haircut_beard_czarnobrody_6

Wracając do maszynki, ostatnio testowałem trymer od Wahl, produkt wypadł w testach całkiem nieźle – cały test możecie przeczytać o tu: Wahl Stainless Steel – czyli trymer z klasą.

Kilka słów od producenta o Wahl Haircut & Beard:
Urządzenia firmy Wahl to stuletnia tradycja idąca w parze z niezawodną jakością urządzeń. Samoostrzące nożyki wykonane z najlepszych materiałów są łatwe do czyszczenia pod wodą. Maszynka będzie dobrym przyjacielem podróży, można jej bowiem używać nie tylko z kablem, ale również w trybie bezprzewodowym, a do transportu urządzania i nakładek posłuży wygodna saszetka. Wahl Haircut & Beard jest ergonomiczna, wygodna w użytkowaniu i ma elegancki gustowny design, w sam raz dla wymagającego, nowoczesnego mężczyzny!

wahl_haircut_beard_czarnobrody_4

Czas na test. Tak jak wspomina producent, maszynka jest bezprzewodowa i to jest jej wielki plus. Szczerze? To osobiście odzwyczaiłem się od maszynek/trymerów na „smyczy”. Maszynki bezkablowe zapewniają większą manewrowość i na pewno zapobiegają uduszeniu się kablem.

Obudowa maszynki jest z plastiku jak większość tego typu gadżetów, jednak jej specjalnie wyprofilowana rękojeść bardzo dobrze przylega do ręki zapewniając pewny chwyt, na 100% nie wyślizganie się podczas strzyżenia z mokrych dłoni. Maszynka jest wodoodporna, czyli po skończonym strzyżeniu możesz spokojnie włożyć ją pod wodę i opłukać z włosów.

wahl_haircut_beard_czarnobrody_2

Zestaw zawiera:

 • maszynka,
 • kabel ładujący/zasilający,
 • 10 nasadek
  (3, 6, 10, 13, 16, 19,22, 25, 31, 38 mm),
 • 2 nasadki do ścinania na ukos
  (do strzyżenia włosów wokół lewego i prawego ucha),
 • 3 różne grzebienie,
 • nożyczki,
 • zestaw czyszczący z olejkiem,
 • woreczek transportowy.

wahl_haircut_beard_czarnobrody_5

Maszynką przycinałem tylko brodę i wąsy, włosów nie ruszałem bo zostało mi ich niewiele:/. Golarka, jak wspomina producent, posiada precyzyjne, samoostrzące się nożyki – rzeczywiście golenie bez nasadek jest bardzo dokładne, jedyne zastrzeżenia mam właśnie do nasadek. Jak dla mnie są zbyt elastyczne i gdy za bardzo przyciskałem maszynkę do twarzy to czułem jak się wyginają. Wydaje mi się, że to wszystko zależy od przyzwyczajenia, ja niestety całe życie korzystałem z najtańszych maszynek do strzyżenia włosów, gdzie nasadki były twarde jak głaz.
W zestawie znajduje się również duży worek do transportu, na prawdę można w nim zmieścić maszynkę, nasadki i wszystkie dodatkowe elementy, które dodaje producent, a i tak zostaje jeszcze sporo miejsca.

Sugerowana cena producenta to 129 zł.

Oceny:
wygląd: 4/5
dokładność golenia: 3/5
cena: 4,5/5
dodatki: 4,5/5

Średnia: 4/5

Wysoka ocena wiążę się z bardzo niską ceną za zestaw – 129 zł – to naprawdę nie jest dużo jak za taką maszynkę. Za takie pieniądze to grzech nie kupić :]

wahl_haircut_beard_czarnobrody_3

WAHL CLIPPER CORPORATION : www.wahlglobal.com

Założona w 1919 r. przez Leo J. Wahla rodzinna firma Wahl stworzyła pierwszą na świecie elektromagnetyczną maszynkę do strzyżenia włosów z wbudowanym silnikiem, produkt niezwykle nowatorski jak na swoją epokę. Dziś, Wahl Clipper Corporation pod dyrekcją Grega Wahla (trzecie pokolenie rodziny) jest światowym liderem w dziedzinie męskich maszynek do strzyżenia włosów.  Wahl oferuje pełną gamę produktów dla mężczyzn, które cieszą się uznaniem profesjonalistów z dziedziny fryzjerstwa i wizażu, sygnowanych markami Wahl i Moser. Firma szczyci się bogatym portfolio urządzeń premium kierowanych do szerokiego grona odbiorców oraz gamę urządzeń dla zwierząt. Firma Wahl, z siedzibą w Sterling (w Stanach Zjednoczonych), zatrudnia obecnie ponad 3 300 osób na całym świecie. Produkty firmy Wahl są dostępne w ponad 165 krajach i produkowane w 8 fabrykach należących do Grupy, zlokalizowanych w Europie i na świecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *