Z brzytwą w dłoni. Czyli z czym to się goli?

Idzie lato, a jest już wiosna, zatem warto troszkę wygładzić swoje ryło, ale bez przesady. Arrr! Od zawsze fascynowało mnie golenie brzytwą, to właśnie ona według mnie jest gadżetem „must have” każdego prawdziwego mężczyzny. I ja również postanowiłem zmierzyć się z tym niebezpiecznym ustrojstwem – jednak moje pierwsze próby zakończyły się oto takim efektem rzeźnika:

The First time with a razor, arrr! #firsttime #razor #razors #beard #czarnobrody #firstlesson #mustache

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @czarnobrody_snb

Temat golenia brzytwą był dla mnie dość obcy. Z tego co pamiętam, mój ojciec zawsze golił się różnymi maszynkami i nigdy nie widziałem w jego rękach brzytwy, dlatego sporo czasu spędziłem na przeszukiwaniu internetu, aby dowiedzieć się czegoś o samym goleniu jak i przydatnych przyborach. Od chłopaków z BarberSupply.pl dowiedziałem się, jak powinien wyglądać zestaw dla początkującego „brzytwiarza” i właśnie taki zestaw testowałem przez ostatnie dwa miesiące.

Ostatnie zmagania z brzytwą:

Jeśli chodzi o sam proces golenia, to podpatrzyłem jak to robią w barbershopach, obejrzałem kilka filmików instruktażowych i sporo trenowałem na moim licu – więcej o tym jak się golić brzytwą przeczytacie w następnym artykule. Co do samych akcesoriów do golenia, to początkujący adept nie może obejść się bez…

1. Brzytwa – Parker 31R Razorbrzytwa_czarnobrody_brzytwa

Bez tego nie ruszysz, ja wybrałem brzytwę na żyletki, nie trzeba ostrzyć, a żyletki są dość tanie. Kupując brzytwę warto zwrócić uwagę na: wykonanie, czy jest odpowiednio wyważona i czy dobrze leży w dłoni.
Brzytwa > tutaj <
Żyletki > tutaj <

2. Olejek do golenia – Apothecary 87 Shave Oilolej_czarnobrody_brzytwa

Olejek do golenia? Sam jestem zaskoczony tym wynalazkiem. Produkt rzadko spotykany, ale warty uwagi.  Dowiedziałem się, że jego stosowanie poprawia poślizg brzytwy i zapobiega zacięciom. Sprawdziłem i działa. Olejek firmy Apothecary jest od niedawna moim ulubionym męskim kosmetykiem ze względu na super, mega, zaj***y zapch!
Olejek >tutaj <

3. Krem do golenia – Apothecary 87 Shave Creamkrem_czarnobrody_brzytwa

Głównym zadaniem kremu jest zmiękczenie zarostu, a także zapobieganie podrażnieniom. Dobry krem poznasz po wytworzonej pianie – musi być gęsta i bez problemu trzymać się twarzy. Warto zapamiętać, że dobrej piany nie zrobisz bez dobrego pędzla.
Krem >tutaj<

4. Pędzelpedzel_czarnobrody_brzytwa

Osobiście polecam pędzel z borsuka lub z naturalnej szczeciny. Pędzel powinien być twardy, aby wyrobić gęstą pianę oraz odpowiednio podnieść zarost przy nakładaniu jej na twarz.

5. Balsam po goleniu – Uppercut Deluxe Moisturiser Aftershavekrem_po_czarnobrody_brzytwa

Balsam jak sama nazwa wskazuje stosujemy po goleniu – po prostu musi załagodzić podrażnienia. Dobry balsam znajdziesz > tutaj <

zestaw_2_czarnobrody_brzytwa

Na koniec wielkie podziękowania dla BarberSupply.pl za możliwość zmierzenia się z tematem brzytwy. Jeszcze raz dzięki za pomoc w wyborze akcesoriów.

2 komentarze Dodaj swoje
  1. Jeżeli chodzi o brzytwę marki PARKER, to uważam że tego typu sprzęt jest jednym z najlepszych produktów obecnie dostępnych na rynku.Sam używam go od roku i na prawdę świetnie nie dość, że trzyma się w dłoni to na dodatek goli. W tym celu warto jednak taką brzytwę kupować w sprawdzonych sklepach, gdzie zajmują się wyłącznie sprzedażą tego typu rzeczy, gdyż tylko wtedy będziemy mieli pewność, że trafimy na dobry produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *